مدیریت ضمیر ناخودآگاه

مدیریت ضمیر ناخودآگاه نقش بسیار مهمی روی سرنوشت شما دارد. از دید دکتر ماکان آریا پارسا اگر شما به این مسئله اعتقاد دارید که زندگی نتیجه باورهای درونی ‌تان است باید بدانید که ضمیر ناخودآگاه بسیار مهم می ‌باشد. انسان دارای دو ضمیر است که یکی از آنها خود آگاه و دیگری ناخودآگاه می ‌باشد. تمامی کارهایی که غیر ارادی هستند شامل ضمیر ناخودآگاه می ‌شوند. گردش خون، نفس کشیدن و بسیاری از دیگر کارها در دسته‌ بندی ضمیر ناخودآگاه قرار می‌ گیرند. باورهای انسان به وسیله ضمیر ناخودآگاه ساخته می‌ شوند.

 هر مسئله‌ ای را که با حواس پنجگانه خود احساس می ‌نمایید برای تحلیل و بررسی باید به ذهن شما ارسال گردند. بعد از ارسال به ذهن تمامی مسائل در ضمیر ناخودآگاه ذخیره خواهند شد. برای تغییر سریع ضمیر ناخودآگاه باید فکر خود را مدیریت کنید. ضمیر ناخودآگاه به شما توانایی می ‌دهد تا اهدافتان و آرزوهایتان را به درستی عملی نمایید. به این ترتیب قادر خواهید بود ذهنتان را به گونه‌ ای برنامه ‌ریزی کنید که در تمامی عرصه ‌های زندگی موفقیت لازم کسب شود.

مدیریت ضمیر ناخودآگاه چگونه انجام می شود ؟

 به گفته دکتر ماکان آریا پارسا یکی از مهمترین نکاتی که در مورد پاکسازی ضمیر ناخودآگاه اهمیت دارد این است که در پاکسازی این ضمیر هیچ تفاوتی بین تصورات ذهنی و واقعیت‌ها وجود ندارد. در واقع محدودیت مکانی و زمانی در ضمیر ناخودآگاه شکل نمی ‌گیرد. اگر شما می ‌خواهید به موفقیت برسید باید تصویر موفقیت را در ضمیر ناخودآگاه خود ترسیم نمایید. این کار به شما کمک می ‌کند تا قادر باشید تمامی مسائل را جذب کنید. بیشتر ما این قدرت را داریم که افکارمان را خودمان تنظیم نماییم. ما باید نسبت به آن چیزی که فکر می ‌کنیم آگاهی داشته باشیم و آنها را در کنترل خود بیاوریم. به همین دلیل بهتر است که ضمیر خودآگاهمان را آموزش دهیم تا تنها به عشق، سلامتی و شادی فکر کند.

پاکسازی ضمیر ناخودآگاه

برنامه ریزی برای مدیریت ضمیر ناخودآگاه

 برای مدیریت ضمیر ناخودآگاه باید برنامه‌ ریزی داشته باشیم. به طور کلی باید بدانید که پاکسازی ضمیر ناخودآگاه تنها با برنامه‌ ریزی اصولی انجام می ‌گردد. همانگونه که کامپیوتر به برنامه‌ ریزی مشخص شده ‌ای نیاز دارد ضمیر ناخودآگاه دارای زبان مخصوص است. بیشتر روانشناسان از طریق ضمیر ناخودآگاه برنامه‌ ریزی ذهن را انجام می ‌دهند. بر باور دکتر ماکان آریا پارسا افرادی که ایده‌ های منحصر به فردی دارند و تصمیم ‌های درستی در زندگی‌ شان می ‌گیرند در بسیاری از مواقع آگاهانه و بدون محدودیت اقدام می‌ کنند. به طور معمول این دسته از افراد برای احساسات درونی خود پاسخ مثبت را در نظر می ‌گیرند. بینش درونی کمک می‌ کند تا شما برای رسیدن به اهدافتان تصمیم گیری درست و اصولی داشته باشید.

روش های مدیریت ضمیر ناخودآگاه

 روش‌ های زیادی جهت مدیریت ضمیر ناخودآگاه وجود دارند که هر یک از این روش ‌ها را باید به طور کامل بشناسید. برخی از روش ‌های کنترل ضمیر ناخودآگاه عبارت هستند از :

1. در نظر گرفتن اصل هوشیاری

 از نگاه دکتر ماکان آریا پارسا شما برای کنترل و تغییر سریع ضمیر ناخودآگاه باید اصل خود هوشیاری را در نظر بگیرید. انسان ‌ها باید در هر لحظه مراقب خود باشند تا بتوانند ضمیر ناخودآگاه را از نظر حواس پنجگانه دریافت نمایند. بهترین روش برای کنترل کردن ضمیر ناخودآگاه این است که لحظه به لحظه خود را در اولویت قرار دهید. سرنوشت شما اندیشه‌ ها و باورهای زیادی را شامل می‌ گردد که با دست خودتان این اندیشه‌ ها را خلق می‌ کنید.

2. رعایت اصل استفاده از قدرت پرسش

 یکی دیگر از روش ‌های کنترل و پاکسازی ضمیر ناخودآگاه اصل استفاده کردن از قدرت پرسش می‌ باشد. هر پرسشی که افراد از خودشان دارند بازتاب ویژه‌ ای روی فکر آنها می‌ گذارد. طبق صحبت های دکتر ماکان آریا پارسا زمانی که شما از خودتان می ‌پرسید چگونه من خوشبخت هستم این سوال روحیه‌ تان را شاد می ‌کند و این احساس القا می‌ گردد که بله من بسیار خوشبخت هستم. هر پرسشی که انسان از خود دارد کیفیت زندگی اش را به طور دقیق مشخص خواهد کرد. بنابراین هر زمان شما در شرایط دشوار قرار گرفتید می ‌توانید به جای اینکه از خودتان پرسش‌ های منفی بپرسید، پرسش‌ های مثبت بپرسید تا در شرایط مناسب قرار بگیرید.

تغییر سریع ضمیر ناخودآگاه

3. استفاده از قدرت تمرکز

 یکی دیگر از روش‌ های مدیریت ضمیر ناخودآگاه این است که از قدرت تمرکز استفاده کنید. در هر بازه زمانی روی هر چیزی که تمرکز می‌ کنید بازتاب تمرکز در روحیه شما تاثیر زیادی می‌ گذارد. به عنوان مثال اگر شما به یک گل زیبا فکر می‌ کنید روحیه ‌تان به مرور زمان شادتر می‌ شود و فکرهای مثبت به سرتان می‌ زند. تمرکز کردن روی خاطرات منفی گذشته، موجب افسردگی شما خواهد شد و اثرات بسیار منفی در زندگی شما به وجود می ‌آورد. بنابراین سعی کنید روی مسائل خوب فکر کنید تا احساسات مثبت در ذهن و زندگی شما به وجود آید.

4. استفاده از جملات تصدیقی و تاکیدی

 یکی دیگر از روش‌ های مدیریت ضمیر ناخودآگاه استفاده کردن از جملات تصدیقی و تاکیدی مثبت می ‌باشد. شما برای اینکه ضمیر ناخودآگاه خود را کنترل کنید بهتر است از جملات تاکیدی مثبت در طول زندگی تان استفاده نمایید. جملاتی که ویژگی‌ های مثبت شما را نشان می ‌دهند بسیار تاثیر برانگیز هستند. به عنوان مثال بهتر است بگویید من ایده‌ های بسیار بزرگی در سر خود دارم و می‌ توانم آنها را به واقعیت برسانم. همچنین می‌ توانید بگویید من هر روز با افکار مثبت سالم‌ تر می‌ شوم و می‌ توانم دنیای زیبایی برای خودم بسازم.

5. تصویرسازی ذهنی برای تغییر سریع ضمیر ناخودآگاه

 یکی دیگر از روش‌ های کنترل و پاکسازی ضمیر ناخودآگاه، تصویرسازی ذهنی می‌ باشد. تصویرسازی ذهنی را به عنوان یکی از روش‌ های هدایت نمودن ضمیر ناخودآگاه می‌ شناسند. به طور کلی باید بدانید موفق‌ ترین افراد کسانی می ‌باشند که بهتر از بقیه می ‌توانند در ذهن خودشان خیال پروری‌ های مثبت ایجاد کنند. امید، تخیل، اشتیاق و ایمان به موفقیت از جمله عواملی هستند که می ‌توانند شما را به هدف اصلی تان برسانند.

شما قادر خواهید بود با موفقیت تخیل تان را به اهداف بزرگ تبدیلی نمایید. در واقع فکر را باید به مرحله آرزو برسانید و سپس برای آرزویتان امید داشته باشید. امیدواری می‌ تواند شما را برای تلاش کردن هدفمند نماید. زمانی که شما مثبت اندیش باشید به دنیا زیبا نگاه می‌ کنید و سیگنال ‌های مثبت را دریافت می ‌نمایید. در واقع باور عالی زمانی در ذهن شما زمانی ایجاد می‌ گردد که افکار مثبت در ذهن شکل بگیرند.

این مطلب ادامه دارد…

دیدگاه ها