تیزر تبلیغاتی

طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا با گسترش فزاینده رسانه های اجتماعی در سال های گذشته اهمیت تبلیغات ویدئویی نیز در این رسانه ها افزایش یافته است. به شکلی که امروزه افراد می توانند از فضای ایجاد شده در رسانه های اجتماعی برای گسترش هر چه تمام تر تاثیرگذاری خود استفاده نمایند.  برخی از این رسانه ها شامل فیس بوک، اینستاگرام و واتس آپ می باشند. در نتیجه برای تحقق چنین هدفی نیاز است تا در تولید تیزر تبلیغاتی بیشترین توجه توسط افراد صورت گیرد.

زیرا در این سال ها تولید محتوا در فضای رسانه ای بسیار سرعت گرفته است. در نتیجه تنها در صورتی مخاطب حاضر به توجه به یک تبلیغات است که آن تبلیغ از کیفیت بالایی برخوردار باشد. بسیاری از افرادی که در زمینه تولید تیزرهای تبلیغاتی خاص فعالیت می نمایند باید به این سوال که چگونه یک تیزر تبلیغاتی می تواند در جلب توجه مخاطب تاثیر داشته باشد پاسخ دهند.

چرا تولید محتوای تبلیغاتی خاص برای توسعه کسب و کارها الزامی است؟

بر باور دکتر ماکان آریا پارسا امروز برای توسعه بازار در کسب و کارهای مختلف نیاز است تا به بحث تبلیغات، تولید تیزر تبلیغاتی و بازاریابی توجه ویژه ای شود. در واقع بازاریابی برای محصولات مختلف بدون توجه به تبلیغات چنان معنی و کاربردی نخواهد داشت. امروزه تبلیغات را می توانیم به عنوان مهمترین و کاربردی ترین روش  برای جلب توجه مشتریان هدف برای محصولات خاص در نظر داشته باشیم. در این شرایط تبلیغات می تواند به عنوان یک عنصر واسطه ای عمل نموده و محصولات عرضه شده را در نظر مخاطبان خاص کند. کاربرد از این روش بیشتر به منظور ترغیب و یادآوری مخاطبان صورت می پذیرد اما برای آن باید از روشی درست استفاده نمود.

در نتیجه تبلیغات سبب می شود تا ارتباط شما با مشتریان قدیمی همچنان حفظ شود. همچنین شما در این مسیر توجه مشتریان قدیمی را نیز به محصول عرضه شده جلب خواهید نمود. تولید محتوای تبلیغاتی خاص در چنین شرایطی می تواند بر افزایش نرخ کلیک برای محصولی که دارای ویدئو تبلیغاتی است اثر داشته باشد. همچنین شما می توانید به کمک این روش حس کنجکاوی را در مشتریان خود افزایش دهید. در نتیجه به کمک این روش به تدریج میزان تمایل مخاطب برای تهیه محصول را گسترش دهید.

تیزر تبلیغاتی خلاقانه

تیزرهای تبلیغاتی در چه سبک و سیاقی تولید می شوند؟

در ابتدا کاربران باید بدانند که ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای دارای انواع مدل، سبک و سیاق های متفاوتی می باشند.البته عامل تعیین کننده مسیر تبلیغات در درجه اول به سبک و نوع تبلیغات صورت گرفته وابسته است. از زبان دکتر ماکان آریا پارسا در مسیر تبلیغات برای محصولات مختلف نیاز است تا کاربر در درجه اول نوع مسیر خود را برای تبلیغات به خوبی مشخص نمایید. در زمان تولید تیزرهای تبلیغاتی کاربران باید شیوه و قالبی را برای این منظور انتخاب کنند که بیشترین تاثیر را در موفقیت داشته باشد. برای این منظور اغلب افراد وظیفه تولید تیزرهای تبلیغاتی را به افراد حرفه ای مانند فیلمسازان با تجربه واگذار می نمایند.

این مسئله می تواند تا حد قابل توجهی سبب تاثیرگذاری بیشتر تبلیغات در فضای مورد نظر شما و مخاطبانتان شود. افراد حرفه ای که در زمینه تولید تیزر تبلیغاتی خلاقانه فعالیت می نمایند عموما از روش های مختلفی برای انتقال مفاهیم استفاده می کنند. داستان سرایی، تولید محتوای نمایشی و طنز تنها بخشی از فعالیت هایی است که توسط این افراد برای تولید یک تیزر کاربردی انجام می شود. در نتیجه متخصصان همواره در تلاش هستند تا بهترین روش را برای تاثیرگذاری بیشتر پیام های تبلیغاتی استفاده نمایند. همچنین کاربران باید بدانند که عموما دسته بندی متنوعی در فرایند تولید تیزرهای تبلیغاتی وجود دارد. بر همین اساس عموما کاربران می توانند از چیزی در حدود 10 تا 12 سبک متنوع برای تولید محتوای تبلیغاتی استفاده نمایند.

ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای

تیزر تبلیغاتی خلاقانه

عمده ترین مصرفی که برای تیزر تبلیغاتی ذکر شده کاربرد آن در بازاریابی محصولات مختلف می باشد. در حالی که امروزه ما از محتوای تبلیغاتی علاوه بر بازاریابی برای محصولات می توانیم در فرایندهای دیگر مانند آموزش مفاهیم نیز استفاده نماییم. به طوری که هر یک از ما در شرایط زمانی کنونی شاهد عرضه حجم گسترده ای از محتوا های تبلیغاتی در فضای مجازی می باشیم. بیشتر این محتواها نیز به منظور معرفی فرایندی خاص در حیطه آرایشی و بهداشتی و معرفی روش های جدید آشپزی تولید می گردند.

در نتیجه یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه نوعی تبلیغ کوتاه به شمار می رود که به مخاطب نمای کلی از محصول و دلیل کاربرد آن را ارائه می دهد. در اغلب موارد این نوع از تبلیغات در مدت زمان بسیار کوتاهی در حدود 30 ثانیه تولید و محتوای مورد نظر خود را به مخاطب انتقال می دهند. مشاهده این تبلیغات سبب می شود تا افراد در کوتاه ترین زمان ممکن پیام خاص گنجانده شده در تبلیغ را دریافت و نسبت به کسب اطلاعات بیشتر علاقمند شوند. عمده ترین کاربرد تیزرهای تبلیغاتی خاص در کمپین ها می باشد تا به کمک آنها توجه مخاطب برای شناخت بیشتر محصول عرضه شده جلب گردد.

در تولید محتوای تبلیغاتی خلاقانه باید به چه مواردی توجه نمود؟

طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا در زمان تولید یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه نیاز است تا ابتدا کاربر به برخی از سوالات پاسخ دهد. برای مثال در درجه اول کاربر باید تعیین نماید که محصول تولید شده چیست و چه کسانی علاقمند به تهیه و کاربرد آن محصول می باشند؟ در نتیجه برای تاثیر گذاری هر چه بیشتر یک محتوای تبلیغاتی باید اختصار نویسی در زمان تولید محتوا مدنظر شما باشد. به طور متوسط محتوای متنی تولید شده برای تولید تیزرها باید دارای ساختاری خلاقانه و کوتاه باشد. برای این منظور توصیه می نمایند که در زمان نگارش این محتواها نباید از حجم بالایی از کلمات استفاده نمود. کاربرد چیزی در حدود 250 کلمه در زمان تولید محتوای متنی می تواند بهترین انتخاب برای برای مخاطب باشد.

البته گاهی نیز برای افزایش تاثیرگذاری در تولید محتوای تبلیغاتی خلاقانه مشاهده می شود که تعداد کلمات حتی از مقدار عنوان شده نیز کمتر می شود. بدون شک استفاده از تعداد کلمات کمتر بدون کاهش کیفیت محتوای تولید شده می تواند تا حد قابل توجهی سبب جلب توجه مخاطب شود. بون شک غالب افراد تمایل دارند تا بیشترین اطلاعات را در کمترین زمان ممکن جمع آوری نموده و از آنها استفاده نمایند. در این سبک عموما نگارش از نگاه مخاطب اول شخص نگارش می شود. در نتیجه خواننده حتی پیش از مطالعه مقاله می تواند با آن ارتباط مناسبی را برقرار نماید. در نهایت باید بدانید که هدف از نگارش تیزرهای تبلیغاتی جلب توجه مخاطب به محصولی خاص می باشد در نتیجه می توانیم این تیزرها را به عنوان یک دعوت نامه کاربردی برای تهیه محصول در نظر داشته باشیم. 

محتوای تبلیغاتی خلاقانه

این مطلب ادامه دارد… .

دیدگاه ها